Ekonomi

Bakan Şimşek’ten OVP ve dolar açıklaması! Maaş artışlarında yeni dönem

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gazetecilerin Orta Vadeli Program’a ilişkin sorularını yanıtladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de OVP’ye ilişkin şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele programına tam desteği var, bunu hissediyoruz, görüyoruz.”söz konusu.

“Programın dış kaynak ayağının çok güçlü olacağına inanıyorum; Birleşik Arap Emirlikleri’nde sonuç yakın.”Şimşek, yıl sonuna kadar G20, Almanya, New York, Londra, Asya ve Ortadoğu’da temassız yatırımcı bırakmayacaklarını söyledi.

İç talebin yeniden dengelenmesi ihtiyacının çok net olduğunu kaydeden Şimşek, şöyle konuştu: “Yurtiçi talep yavaşlayacak, yatırımlara ve ihracata çok güçlü destek olacak.”
Vereceğiz.”
söz konusu.

Öncelikle rezervleri güçlendireceklerini belirten Şimşek, daha sonra döviz korumalı mevduatlardan çıkış olacağını kaydetti.

“YENİ BİR BİREYSEL EMEKLİLİK MODELİNİ TASARLIYORUZ”

Patronun da katkısıyla yeni bir bireysel emeklilik modeli öngördüklerini söyleyen Şimşek, amacın sistemde kalış süresini ve fon bedelini artırmak olduğunu söyledi.

MAAŞ ARTIŞINDA YENİ DÖNEM

Bakan Şimşek’ten kamu görevlileri ve personelin maaş artışları “Bundan sonra hedef enflasyona göre ücret ayarlaması yapılacak.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu