Haber

Bursa Mudanya’da emlakçılara ‘mesleki yeterlilik’

BURSA (İGFA) – Mudanya’da girdikleri imtihan sonucunda memleketler arası geçerliliği olan ‘Ustalık Belgesi’ ile ‘Sorumlu Emlak Danışmanlığı 5. Seviye Sertifikaları’nı almaya hak kazanan emlak dalında faaliyet gösteren toplam 28 esnaf evraklarına Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda düzenlenen merasimle kavuştu.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Lideri Ertan Abdulazizoğlu’nun konut sahipliğindeki sertifika merasimine Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Lideri Tahammül İlhan da katıldı.

Mesleki yeterlilik evraklarına kavuşan emlak kesimindeki esnafları tebrik eden Kaymakam Ayhan Terzi, bilgi ve uzmanlıkla gerçekleştirilen esnaflık faaliyetlerini önemsediklerini belirtti.

“VERİLEN BELGELERİN ULUSLARARASI KARŞILIĞI VAR”

Söz konusu dokümanların milletlerarası karşılığı olan evraklar olduğunu söz eden Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Lideri Ertan Abdulazizoğlu da, evrakları olmayanların artık emlakçılık yapamayacağını söyledi. Daha evvel kalfalık ve esnaflık dokümanları verdikleri esnafların ustalık dokümanlarını de kısa bir eğitimle hazırlattırdıklarını belirten Lider Abdulazizoğlu, “13 emlakçı arkadaşımız ‘Ustalık Belgesi’ almaya hak kazandı. 15 arkadaşımız da ‘Sorumlu Emlak Danışmanı Düzey 5 Sertifikası’na hak kazandı. Böylece bu esnaflarımız ‘Ticari Taşınmaz Yetki Belgesi’ alabilecekler” dedi.

ESNAFA YENİ MÜJDELER

Bu ortada daha evvelce kalfalık evrakı verdikleri tüm esnaflarla ilgili de bir çalışma hazırlığında olduklarını kaydeden Lider Abdulazizoğlu, ortaokul mezunu esnaflara lise diploması kazandırmak dahil değerli çalışma ve uğraşlar içinde olduklarının muştusunu verdi. Abdulazizoğlu, esnafların hangi yaşta olursa olsun kendilerine sunulan imkanları önemsemelerini istedi.

Belgelerini teslim alan esnaflar da, güçlü bir imtihan sonucunda kıymetli dokümanlarına kavuşmanın memnunluğunu yaşarken, Lider Ertan Abdulazizoğlu’nun şahsında oda idaresine teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu