Haber

Cinayet zanlısı Eskişehir’de yakalandı

Cinayet zanlısı yakalandı

Eskişehir’de eşi ve oğlu tarafından evinde cesedi bulunan Safinaz Ayten’in (72) öldürüldüğü ortaya çıktı. Polisin ev ve çevresinin güvenlik kameraları üzerinde yaptığı incelemede, kar maskesi ve eldiven giyen bir kişinin anahtarla eve girip bir süre sonra çıktığı belirlendi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada, kar maskesi takan şüphelinin, kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan ve bir hastanede hasta nakil memuru olduğu belirlenen Murat U. olduğu belirlendi. özel sağlık kurumu suçunu itiraf etti.

EŞİNİN İŞYERİNDEN ÇALDIĞI ANAHTARLARLA EVE GİRDİ

Öldürdüğü Safinaz Ayten’in kolundaki altın bileziği alıp kuyumcuda takas ettiği belirlenen Murat U., işlemlerinin ardından elleri kelepçeli ve çelik yelek giyerek adliyeye sevk edildi.

Ayrıca Murat U.’nun, Safinaz Ayten’in eşi MA’nın ek iş için çalıştığı kereste atölyesine gittiği, bu sırada MA’nın evinde altın olduğunu öğrenerek anahtarı çaldığı belirlendi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Eskişehir’de yaşayan Safinaz Ayten’in evinde oğlu ve eşi tarafından öldürülmesiyle ilgili olarak Başsavcılığımız derhal soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında; Kamera görüntüleri incelendi ve Safinaz Ayten’in öldüğü belirlendi.” adlı kişinin evine, yüzünde kar maskesi ve elleri eldivenli şüpheli bir kişinin girdiği belirlendi. “Bileziği alıp bir kuyumcuya sattığı, olayın titizlikle ve tüm taraflarla araştırıldığı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu