Ekonomi

Coinbase raporuna göre kripto piyasası ikinci çeyrekten umutlu

Coinbase (COIN), cuma günü yayımladığı araştırma raporunda kripto piyasasının olumlu bir ikinci çeyrek için hazırlandığını söyledi.

Borsa, olumlu faktörlerin “nisan ayının ikinci yarısından itibaren kendilerini daha net bir şekilde gösterebileceğini” söyledi.

Rapora göre 16-20 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen Bitcoin ödül yarılanması, arzı belirleyecek temel olay olmaya devam ediyor. Dört yılda bir gerçekleşen yarılanma, madenci ödüllerini %50 oranında azaltacak ve böylece Bitcoin arzındaki büyüme oranını düşürecek.

Analist David Duong ve David Han:

“Talep tarafında, birçok işletmenin spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) gibi yeni finansal teklifler üzerinde durum tespiti yaparken kullandığı 90 günlük inceleme süresi 10 Nisan gibi erken bir tarihte sona erebilir.”

Borsa, Morgan Stanley (MS), Bank of America (BAC), UBS (UBS) ve Goldman Sachs (GS) gibi işletmelerin servete el koymadıklarını belirtiyor. Bazı büyük ABD varlık yönetimi platformlarının da faaliyet gösterdiğini ekliyor.

LPL Financial gibi büyük yöneticilerden bazıları için normal gözlem süresi üç ay ve Coinbase, bunun “orta vadede ABD merkezli spot Bitcoin ETF’leri için önemli sermayenin kilidini açabileceğini” söylüyor.

Raporda, 19 Mart’ta rekor seviyeye tırmanan Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlemlerindeki kaldıraçlı kısa pozisyonların seviyesine atıfta bulunuluyor ve kripto alanına kurumsal ilginin yüksek kalmaya devam ettiği belirtiliyor.

Rapora göre zincir üstü türevlerde kilitli toplam değer (TVL), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,4 milyar dolara ulaştı.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu