Haber

Deprem sonrası evini internetten tanıştığı arkadaşına açtı

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde yaşayan Barış Görgülü (25), daha önce internetten tanıştığı Adıyamanlı motosiklet tamircisi Ali Yağar (31) ve ailesine evini açtı. Adıyaman’daki evleri depremde hasar gören Yagar ailesi, Görgülü’nün ikinci evine yerleşti.

Eğirdir’de bir otomobil galerisinde çalışan Barış Görgülü ile Adıyaman’da motosiklet tamircisi olarak çalışan Ali Yağar, bir süre önce internet üzerinden arızalı bir motosikletin tamiri sırasında tanıştı. Bir süre tanışan ikili, dostluklarını ilerletti. Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Barış Görgülü, Ali Yağar’ı aradı. Yağar’ın evinin hasar gördüğünü öğrenen Barış Görgülü, Eğirdir Pınar Pazarı Mahallesi’ndeki eşyalı ikinci evini kendisine ve ailesine açmak istediğini iletti. Teklifi kabul eden Ali Yağar, eşi Hatice Yağar, annesi Saadet Yağar, kardeşleri Bahar, Yusuf ve Hakan Yağar ile birlikte ilçeye geldi.

‘İNTERNET ÜZERİNDEN TANIŞTIK’

Bir süredir ailesiyle Barış Görgülü’nün evinde kalan Ali Yağar, Evimiz ve dükkanımız hasar gördü. Eğirdir’e gelmek zorunda kaldık. Arkadaşım bize evini açtı. İnternette tanıştık. Ben yardım edeceğim dedi. Evimi birine açmak istiyorum’ dedi. Kendisiyle de iletişime geçtim, Allah razı olsun, geldik. Halk da çok yardımsever, yetkililere söylenecek bir şey yok zaten. Hepsi çok hassas. Şu anda her şeye sahibiz. Buzdolabı ihtiyacımız vardı, belediyeye gittik. Sağ olsun başkanım bir saat içinde yapıldığını söyledi.

‘EVİMİZ ORADA OLDUĞU İÇİN GİTMEK ZORUNDAYIZ’

Ali Yağar’ın annesi Saadet Yağar (59) ise Adıyaman’a geri döneceğiz. Evimiz yıkılsa da memleketimize gitmek zorundayız. Burada kalmayı çok isterim. Evimiz orada olduğu için gitmemiz gerekiyor. Evimiz çok iyi, çok güzel. Eğirdir halkı da çok iyidir. Allah bütün peygamberlerden razı olsun. Hepsi uygun davrandılar ve bize yardımcı oldular” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu