Haber

Galler Prensesi Kate’in hesabından video paylaşıldı: ‘Kanser tedavisinin erken aşamalarındayım’

Aralık ayından beri ortadan kaybolan ve karın bölgesinden bir operasyon geçirdiği açıklanan Kate Middleton’ın resmi X hesabından “Galler Prensesi Catherine’den bir mesaj” başlığıyla bir video paylaşıldı.

Videoda, oturarak açıklama yapan İngiliz tahtının varisi Prens William ile evli olan 42 yaşındaki Catherine, “Bu fırsatı kişisel olarak teşekkür etmek için kullanmak istiyorum” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Ocak ayında Londra’da büyük bir karın ameliyatı geçirdim ve o zamanlar durumumun kanserli olmadığı düşünülüyordu. Ameliyat başarılıydı. Ancak ameliyat sonrası yapılan testlerde kanser tespit edildi. Bu nedenle tıbbi ekibim bana koruyucu kemoterapi almamı önerdi ve şu anda bu tedavinin erken aşamalarındayım.”

Kendisine konan teşhisinin “büyük bir şok” olduğunu vurgulayan Kate, “William ve ben genç ailemizin iyiliği için bunu özel olarak ele almak ve yönetmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye ekledi.

Galler Prensesi, doktorların kendisine önleyici kemoterapi almasını tavsiye ettiklerini ve şu anda bu tedavinin ilk aşamalarında olduğunu ifade etti.

Tedavisine başlayabilmek için geçirdiği büyük ameliyattan sonra iyileşmesinin zaman aldığını söyleyen Prenses Kate, şu ifadeleri kullandı:

“Fakat en önemlisi, (çocukları) George, Charlotte ve Louis’e her şeyi onlara uygun şekilde açıklamak ve iyi olacağıma dair onları rahatlatmak zamanımızı aldı. Onlara da söylediğim gibi; iyiyim ve iyileşmeme yardımcı olacak şeylere odaklanarak her geçen gün zihnimde, bedenimde ve ruhumda daha da güçleniyorum.”

Eşi Prens William’ın yanında olmasını “büyük rahatlık ve güvence kaynağı” olarak tanımlayan Galler Prensesi, “Birçoğunuz tarafından gösterilen sevgi, destek ve nezaket gibi bu ikimiz için de çok şey ifade ediyor” diye konuştu.

Ailesinin biraz zamana ve mahremiyete ihtiyacı olduğunu söyleyen Prenses Kate, kanserin ayrıntılarını ise açıklamadı.

Ne olmuştu?

Ocak ayında karın ameliyatı olan ve 17 Nisan’a kadar resmi görevlerine dönmeyeceği açıklanan Kate Middleton uzun süredir gündemden düşmüyordu.

Kate, İngiltere’de 10 Mart’ta kutlanan anneler günü için Kensington Sarayı’nın sosyal medya hesaplarından bir fotoğraf paylaşmıştı.

Sosyal medya kullanıcıları Prenses ve çocuklarının yer aldığı fotoğrafın üzerinde oynandığını belirterek fotoğrafın gerçek olmadığını iddia etmişti.

Kullanıcıların fotoğraftaki düzenleme hatalarına dikkati çekmesinin ardından birçok uluslararası haber ajansı fotoğrafı yayımdan kaldırmış ve abonelerine fotoğrafı kullanmama çağrısı yapmıştı.

Fotoğrafın gerçek olmadığı iddialarına Kensington Sarayı bir gün sonra yanıt verirken Kate Middleton amatör bir fotoğrafçı olarak fotoğraf düzenleme uygulamalarını denediğini ve görseldeki hataların kendine ait olduğunu ifade etmişti.

Bu gelişme, Prensesin sağlık durumuyla ilgili söylentilerin daha da artmasına sebep olmuştu.

Prenses son olarak 18 Mart’ta Windsor kentinde alışveriş yaparken amatör bir kamera tarafından görüntülenmiş ancak sosyal medya kullanıcıları görüntüdeki kişinin prenses olduğuna ikna olmamıştı.

Sosyal medyada ise Prensesin sağlık durumunun kötü olmasından Prens William’la boşanmak üzere olduklarına kadar çeşitli spekülasyonlar yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu