Haber

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu: İsrail bugün soykırım yapan bir terör devletidir

Al Sharq Forum 7. Uluslararası Gençlik Konferansı’nda konuşan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, “İsrail bugün soykırım yapan bir terör devletidir. Onların bir oyunu, bir planı varsa, Allah’ın da bir planı vardır. Bizler, Allah’ın izniyle bir gün Kudüs’ün, Mescid-i Haram’ın olacağına yürekten inanan bir toplumuz. -Aksa ve Gazze özgürleştirilecektir.” ” söz konusu.

‘Engelleri Aş’ başlığı altında düzenlenen Al Sharq Forum 7. Uluslararası Gençlik Konferansı, 51 farklı ülkeden katılımcılarla Bahçelievler Belediyesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yabancı diplomatların da katıldığı konferansta Filistin’de yaşananlar ve bunların yeni dünya düzenine etkileri tartışıldı.

“GAZze’nin de özgürleşeceğine yürekten inanıyoruz”

Konferansa katılan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu da konuşmacılar arasındaydı. Gazze’deki vahşeti derin üzüntüyle takip ettiğini ve şiddetle kınadığını belirten Eminoğlu, “Türkiye olarak her zaman Filistin’in, Gazze’nin, Kudüs’ün ve kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da olacaktır. . Kısmetse.” Kuran ayetinde de belirtildiği gibi onların bir oyun planı varsa, Allah’ın da bir planı vardır. Biz ayete inanarak bir gün Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın ve Gazze’nin özgürleşeceğine yürekten inanan bir toplumuz. Elhamdulillah. Ayasofya’ Cumhurbaşkanımızın o günkü konuşmasında da belirttiği gibi, Ayasofya’nın dirilişi ve açılışı, sadece Mescid-i Aksa’nın kurtuluşunun müjdecisi olmayacak, aynı zamanda ümitle tüm mazlumların, mağdurların uyanışına vesile olacak ve bu tüm saf coğrafya. Bunu bir kez daha belirtmek gerekirse İsrail bugün soykırım yapan bir terör devletidir. Umutlu gençlerin yüreklerinde adalet istediklerini, dünyadaki güzellikleri ve adaleti göreceklerini ve umarım dünyadaki zulmün önlenmesine vesile olacaklarını görüyoruz. İlk sözün hepimizin olduğunu size ve kendime hatırlatmak isterim. “Herkes şunu bilmelidir ki, Allah’ın izniyle nurunu tamamlayacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu