Yaşam

Güneş Tutulması 20 Nisan 2023 Perşembe Günü Gerçekleşecek

2023 yılının ilk güneş tutulması 20 Nisan 2023 Perşembe günü gerçekleşecek. Astrolojiye göre yılın ilk güneş tutulması Koç ve Ashwini Nakshatra burçlarında gerçekleşecek. Gün Amavasya (Yeni Ay Karanlık Gece) olacak. Güneş Koç burcunda geçiş yapacak ve Ay da öyle olacak. Her ikisi de Ketu liderliğindeki Koç’un Ashwini nakshatra’sında geçiş yapacak. Ancak Mars’ın yönettiği Koç burcunda seyahat eden Güneş ve Ay, insanların ve genel olarak dünyanın hayatında bazı olumlu sonuçlar getirebilir.

Bununla birlikte, Koç burcundaki bir güneş tutulması, birçok ülke içindeki iç istikrarsızlığı ve çatışmayı ortaya çıkarabilir. Yıllık bir güneş tutulması duygusal dengesizlik getirebilir, illüzyonlar yaratabilir, Ketu tarafından yönetilen Ashwini takımyıldızında meydana gelebilir ve sizi birkaç ay boyunca kararsız ve güvensiz hissetmenize neden olabilir. Nakshatra Ashwini Koç’un müstakil meskenine düşerken, önümüzdeki birkaç hafta boyunca duygusal ve zihinsel olarak şaşırmış hissedeceğiniz için şanslısınız. Güneş tutulması burçları Koç ve Yay olan kişileri çok daha derinden etkileyecek.

güneş tutulmasının önemi

20 Nisan 2023’teki yaklaşan güneş tutulması, olağandışı bir gezegen hizalama günüdür – Güneş ve Rahu, diğer iki gezegen, Ay ve Merkür ile Koç burcunda olacak. Güneş ve Rahu kavuşumu 18 yıl sonra Koç burcunda olacak. Güneş Koç burcunda yücelecek olsa da Rahu’nun zararlı bukalemun doğası, Güneş’in tüm olumlu yönlerini gölgede bırakır ve Güneş’in olumlu yönlerini zayıflatır.

Ayrıca Koç burcundaki tüm gezegenler bugün Ashwini yıldızında yer alacak olan Satürn’e açı yapacak. Bu yıldızın gücü Shidhra Vyapani Shakti’dir (Hızlı Tezahürün Gücü). Ketu bu tutulmaya dahil edilmiştir çünkü o, Ashwini’nin Yıldız Lordu’dur, çünkü bugün Merkür dışında Koç burcunda geçiş yapan tüm gezegenler Ashwini takımyıldızında olacaktır. Bu nedenle hem Rahu hem de Ketu bu Güneş tutulmasını olumsuz etkileyebilir.

Güneş tutulmasından etkilenen doğum yıldızları

1. Koç’ta Yıldızlar – Ashwini, Bharani ve Krittika

2. Ketu – Magha & Moola tarafından yönetilen diğer yıldızlar

Güneş tutulmasında yapılması ve yapılmaması gerekenler:

  • Yapılacak şeyler:

Bugün bir Shwetark bitkisi dikip beslemek faydalı olacaktır.

Güneş tutulması meydana geldiğinde muhtaç ve daha az şanslı olana bağışta bulunun ve yardım edin.

Günümüzde hayvanlara ve ihtiyaç sahiplerine ilahi nimetleri zikretmek için yardım etmek çok güzel.

Surya Ashtakam Stotra, Surya Chalisa vb. Zikir, Kundli’lerinde Güneş’in elverişsiz bir konumuna sahip olan yerlilere fayda sağlayabilir.

  • Yapılmayacaklar:

Güneş tutulması sırasında uyumaktan kaçının. Yaşlı ve hasta bireylerin sağlıklarını olumsuz etkileyebileceği için çok fazla yemek yemekten ve çok uyumaktan kesinlikle kaçınmaları gerekir.

İnsanlar bu dönemde yemek pişirmekten veya yemek yemekten kaçınmalıdır. Uzun süreli sağlık sorunlarına yol açabilir.

2023 güneş tutulması sırasında, uğursuz olaylardan ve yeni bir ev, araç satın alma planlarından kaçınılmalıdır.

Ayrıca tutulmadan sonra insanların arınmak için her şeylerini yıkamaları ve banyo yapmaları gerekir.

Hamileler her ne sebeple olursa olsun güneş ışığından kaçınmalı ve tutulmayı görmemelidir.

Tutulma sona erdikten sonra, vücudu her türlü olumsuz kuvvetten arındırdığı için duş almak gerekir.

Gökyüzü rehberimiz ve yolumuzu aydınlatsın.

instagram

Youtube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar tamamen yazarların orijinal niyetleridir ve Onedio’nun yayın politikasını yansıtmayabilir. ©Onedio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu