Haber

Hamas: İletişimin Kesilmesi İşgal Altındaki İsrail’in Katliam Yapma Niyetinin Bir İşaretidir

Hamas, Gazze Şeridi’ndeki iletişimin kesilmesi ve karadan, denizden ve havadan bombardımanın artmasının “işgalci İsrail’in basının ve dünyanın gözünden uzakta katliam yapma niyetinin habercisi olduğunu” duyurdu.

Hamas, İsrail’in akşam saatlerinden itibaren abluka altındaki Gazze’deki bombardımanını artırması ve Gazze genelinde internet ve iletişimin kesilmesi üzerine yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Gazze Şeridi’nde iletişimin ve internetin kesilmesi, yerleşim yerlerinin karadan, denizden ve havadan giderek daha fazla bombalanması, işgalci İsrail’in basının ve dünyanın gözünden uzakta daha fazla katliam yapmak niyetinde olduğunun sinyalidir.” ifadeler kullanıldı.

Gazze’de yaşanan “korkunç katliamların ve bunların yansımalarının tüm sorumluluğunun” İsrail ile Washington ve onu destekleyen diğer Batılı başkentlerde olduğu belirtildi.

Filistin Telekomünikasyon Şirketi, bu akşam İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği yoğun baskınlar nedeniyle sabit hat, cep telefonu ve internet bağlantı hizmetlerinin tamamen kesildiğini duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Son saatteki yoğun bombardıman, Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası kanalları yok etti.” ifadelere yer verildi.

eruhhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu