Teknoloji

iPhone’lara Oyun Modu Geldi: İşte Sunacağı Özellikler

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın WWDC 2024 etkinlikleri resmen başladı. Şirket, büyük bir heyecanla beklenen iOS 18‘i de bu etkinlik kapsamında tanıttı. Yapılan açıklamalara göre iOS 18’in en ilginç özelliklerinden bir tanesi, “Oyun Modu” olacak. 

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Oyun Modu, iPhone sahiplerine yepyeni bir deneyim sunacak. Özellikle de mobil oyunseverler, bu yeni moddan hayli memnun kalacaklar. Çünkü daha yüksek tepki hızı ve daha yüksek fps, Oyun Modu ile iPhone sahiplerine sunulacak.

İnternet bağlantısı da dahil olmak üzere tüm donanım, oyun için optimize edilecek

iOS 18 ile iPhone sahiplerinin beğenilerine sunulacak Oyun Modu, cihazdaki tüm donanımın optimize edilmesini sağlayacak. Performansı ön plana çıkaracak mod, gözler görülür fps artışı sağlayacak. Ayrıca internet bağlantısı da oyun için optimize edilecek. Önemsiz bildirimler, daha iyi bir oyun deneyimi için susturulacak. Oyunlar, kablosuz kumandalarla oynanabilecek.

Aslına bakacak olursak Oyun Modu, Apple için yepyeni bir teknoloji değil. Şirket, bu teknolojiyi geçtiğimiz yıl Mac modelleri için kullanıma sundu. Hâl böyle olunca Mac sahipleri, daha iyi bir oyun deneyimi yaşamaya başladılar. Şimdi buna iPhone sahipleri de eklenmiş oldu.

iOS 18 ile gelecek tüm yeni özellikler için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu