Haber

İsrail’den seyahat eden vatandaşlara uyarı: İsrail ve Yahudi sembollerini saklayın

7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarını aralıksız sürdüren ve binlerce masum sivili katleden, İsrailYurt dışına seyahat edecek vatandaşlarına çarpıcı bir uyarıda bulundu.

ÖNLEMLERİN ARTTIRILMASINI İSTEDİLER

İsrail Başbakanlık Milli Güvenlik Merkezi ve İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan ortak yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle “İsraillilere ve Yahudilere yönelik şiddetin ve antisemitizmin dünya çapında arttığı” belirtilerek, İsraillilerden seyahatleri sırasında tedbirlerini artırmaları istendi.

Açıklamada, “Seyahat uyarısı bulunmayan ülkelerde dahi seçilen destinasyonda İsrail’e karşı protesto ve şiddet içeren gösterilerin olup olmadığının doğrulanması” yönünde davette bulunularak, bu olayların dünyanın birçok ülkesinde yaşandığı vurgulandı. Seyahat uyarısı olmayan ülkeler de dahil.

“AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖSTERMEKTEN KAÇININ”

Açıklamada, “gösteri ve protestolardan uzak durulması, uyanık olunması ve etrafta olup bitenlere dikkat edilmesi” tavsiye edilirken, İsraillilerden “İsrail ve Yahudi sembollerini açıkça sergilemekten kaçınmaları” istendi.

“SEYAHATLERİNİZİ ERTELEYİN”

“Ulusal Güvenlik Merkezi bugünlerde yurtdışına seyahat zorunluluğunun gözden geçirilmesi çağrısında bulunuyor.” Açıklamada, “Arap ülkeleri, Ortadoğu, Kuzey Kafkasya ve İran’a komşu ülkeler başta olmak üzere seyahat uyarısı bulunan ülkelere seyahatin ertelenmesi” önerildi.

Kaynak: Haberler.com / Seyahat

habertaskent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu