Yaşam

İznik’te Geri Dönüşüm Defilesi

İznik Belediyesi’nin Çevre Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikte minikler, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları kıyafetlerle defile yaptı.

5-9 Haziran tarihlerinde ülke genelinde kutlanan ve değerli konulara dikkat çeken Türkiye Çevre Haftası kapsamında İznik’te de etkinlikler düzenlendi. İznik Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde minikler hem eğlendi hem de eğitici etkinliklerle öğrendi.

İznik Sahili’nde gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını İznik Belediye Başkan Yardımcısı Zeliha Pest yaptı. Açılış konuşmasının ardından İznik Belediyesi Çevre Yüksek Mühendisi Aslıhan Teke bu hafta ve yapılacak etkinlik hakkında bilgi verdi. Çocuklar önce ürettikleri sloganları kağıda dökerek pankartlar hazırladı. Atık malzemeleri boyayıp süsleyerek saksılara dönüştüren çocuklar, içlerine domates fidesi dikti.

Geri Dönüşüm Defilesi İlgiyle İzlendi

İznik Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Haftası etkinliğinde Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri atık malzemelerden hazırladıkları birbirinden güzel kıyafetleriyle defile yaptı. Defilede hazırladıkları kıyafetlerle tek tek seyirci karşısına çıkan çocuklar büyük alkış aldı. Tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlenen geri dönüşüm defilesi büyük ilgi gördü.

Etkinlik sonunda hazırlanan parkurda çocuklar, farklı atıkları en kısa sürede kendi kutularına atmaya çalıştı.

Etkinliklere katılan çocuklara İznik Belediyesi tarafından Çevre Haftası, su ve elektrik tasarrufu, israfı azaltma gibi konularda kitaplar hediye edildi. Veliler ve öğretmenler, etkinlikte emeği geçen İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ve çalışanlara teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergebze.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu