Haber

Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine geçiş yok

Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine geçiş yok

İZMİR – İzmir’de uyuşturucu tacirlerine drone ile operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, binlerce kök kenevir bitkisi ele geçirdi. Operasyonlarda 24 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör ve organize suç örgütlerinin mali kaynaklarının tüketilmesi, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımının, sahte ve kaçak içki ticareti ve kullanımının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde, operasyon başlatıldı. Cumhuriyet başsavcılıklarının koordinasyonu ve talimatı doğrultusunda alınır.

1-13 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında İzmir 2. Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlıkları tarafından Beydağ, Kiraz ve Torbalı ilçelerine insansız hava aracıyla operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlarda 7 kilo 586 gram bitkisel kenevir unsuru, 1.208 adet kök kenevir bitkisi, 30 gram metamfetamin ve 2 adet uyuşturucu madde kullanan cihaz ele geçirildi.

Operasyonlarda 24 zanlı gözaltına alınırken, 1 zanlı da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 23 zanlının isim işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

haber-karatay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu