Haber

Kayak Türkiye Şampiyonası Alp Yarışları kortej yürüyüşü Erzurum’da yapıldı

Erzurum’da Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “2023 ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu Kayak Türkiye Şampiyonası Alp Yarışları” kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yakutiye Kent Meydanı’nda toplanan sporcular, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen illerin ve depremde hayatını kaybeden bakanlık personelinin adlarının yer aldığı pankartlarla Havuzbaşı Kent Meydanı’na yürüdü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sportif Faaliyetler Daire Başkanı Ercan Yıldız yaptığı konuşmada ANALİG’in 28 spor branşında gençler için faaliyet gösterdiğini söyledi.

Binlerce sporcuya hizmet verdiklerini belirten Yıldız, “2013 yılında 10 spor branşı ve 6 bin sporcu ile faaliyetlerimize başladık. 2022 yılında 41 bin sporcu ile devam ediyoruz. İnşallah 2023 yılında da bu sayı artarak devam eder.” söz konusu.

Depremlerde meslektaşlarını da kaybettiklerini ifade eden Yıldız, “Aralarında Anadolu Yıldızlar Ligi’nden sorumlu şube müdürümüz Osman Bayrakdar da vardı. O yüzden 2023 dönemini Osman Bayrakdar olarak isimlendirdik, o yüzden vermiyoruz.” ‘Depremde hayatını kaybedenleri ve çalışma arkadaşlarımızı unutmayın’ dedi.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Murat Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Fevzi Polat ve İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu