Haber

Kılıçdaroğlu’ndan yeni video! Yurt dışında yaşayan vatandaşlara vaatlerini sıraladı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada yeni bir video paylaştı. “Vatan borcu” notuyla paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, yurt dışındaki seçmeni sandığa davet ederek yeni vaatlerde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Değerli halkım yarın yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız güzel ülkemizin geleceği için bir kez daha sandık başına gidecek.

“ÜLKEMİZ İÇİN SON ÇIKIŞ”

Çünkü bu konu artık bir seçimden çok bir referandum niteliği taşıyor. Bir önceki referandumdan sonra neler yaşadığımızı gördünüz. Bu sefer ülkemiz için son çıkış. Sandığa gelin, çevrenizdekileri sandığa getirin. Ülken için oy ver. Boş bir çağrı değil. Sorunlarınızı ve çözümlerini çok iyi biliyoruz.

“OLAĞANÜSTÜ UÇAK BİLETİ FİYATLARININ UYGUN SEVİYELERE ULAŞACAĞIZ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü bir varlığınız olsun diye yurtdışında. oy ortamı oluşturacağız. Türkiye’de emekli olup başka bir ülkede çalışırken, size uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını ve emekli maaşlarınızın iyileştirilmesini sağlayacağız. Türkiye’de sağlık hizmetlerinizden eşit olarak yararlanabileceksiniz. Hayata geçirilmiş olan otomatik bilgi paylaşım sözleşmesinin uygulanmasında yaşanabilecek mağduriyetleri sizleri hiçe sayarak ortadan kaldıracağız. Yurtdışında kullandığınız arabanın Türkiye’deki kalış süresini uzatacağız. Fahiş uçak bileti fiyatlarını makul seviyelere indireceğiz.

“TÜRKİYE’YE GETİRDİĞİNİZ TELEFONLARIN KULLANIM SÜRESİNİ UZATACAĞIZ”

Türkiye’ye geldiğinizde yanınızda getirdiğiniz telefonların kullanım süresini uzatacağız. Vatandaşlarımızla fırsat eşitliği sağlayarak mavi kartlı kardeşlerimizin sorunlarını çözeceğiz. Daha birçok adım atacağız. Emin olun, bu sefer kendimize daha çok güveniyoruz. Sizden önce oy vermenizi, sonra oylarınız için ayağa kalkmanızı rica ediyorum. Unutmayın ki 28 Mayıs’ta 1 milyon kişi oylarınıza sahip çıkmak için sandık başında olacak. Bu demokrasi çabasını destekleyeceğinize yürekten inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu