Haber

Ne dedi? Dilan Polat’ın operasyonu başlatan sözleri ortaya çıktı!

Gazeteci Emrullah Erdinç, Dilan Polat’ın bazı sözlerinin operasyonu başlattığını belirtti. Erdinç, Dilan Polat’ın “Böyle yaşayamam, artık dayanamıyorum” sözlerinin ardından düğmeye basıldığını ve kaçma şüphelerinin ortaya çıktığını belirtti.

Kaynak:https://www.youtube.com/watch?v=nQZys…

Dilan Polat ve Engin Polat, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Baskında Polat çiftinin yanı sıra Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün de gözaltına alındı.

Peki günlerce süren soruşturma neden baskınla sonuçlandı? Gazeteci Emrullah Erdinç, Dilan Polat’ın bazı sözlerinin operasyonu başlattığını belirtti.

Erdinç, Dilan Polat’ın “Böyle yaşayamam, artık dayanamıyorum” sözlerinin operasyon düğmesine basılmasına neden olduğunu söyledi.

Kendilerini fiziki olarak takip eden polislerin bu cümleyi duyduğunu belirten Erdinç, hareketin Dilan Polat’ın ağzından çıkan bu cümle sonucu başladığını belirtti. ‘Dilan Polat yurt dışına çıkış yasağına rağmen kaçmaya kalkışabilir mi?’ Şüphesi onu operasyona yönlendirdi.

Polat ailesinin iki ay önce ikamet adresini Sıla Doğu’nun Beykoz’daki ikametgahı olarak değiştirmesi şüphe uyandırmaya yetti. Dilan Polat’ın sözleri de eklenince düğmeye basıldı.

Emrullah Erdinç’in verdiği bilgileri buradan dinleyebilirsiniz:

haber-gokceada.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu