Haber

Panathinaikos Başkanı: Fatih Terim’i, Acun Ilıcalı önerdi ve onun sayesinde teklifi kabul etti

Yunanistan kulübü Panathinaikos’un başkanı Giannis Alafouzos, teknik direktör Fatih Terim’le ilgili açıklamalarda bulundu.

SporX’te yer alan habere göre, ülke basınına röportaj veren Giannis Alafouzos, Fatih Terim’le anlaşma sürecini anlattı.

Alafouzos, “Ekim ayında uygun teknik direktör aramaya başlamıştık çünkü işlerin kötüye gitmeye başladığını görebiliyordum. Zorlu maçlarda kazanmaya çalışmak için gereken istek ve tutkuya sahip değildik. Maccabi maçından sonra bir değişiklik yapılması gerektiğine karar verdim. O sırada bulabildiğimiz tek teknik direktör Sousa’ydı. Kendisiyle Madrid’de görüştüm ancak kadrodan bir oyuncunun çıkarılmasıyla ilgili bir talebi oldu. Biz de bunun doğru olmadığını, takım içinde sorun yaratacağını düşündük. Onu beğenmeme rağmen ilerleme sağlayamadık” dedi.

‘ACUN ILICALI İLE ÇOK İYİ ARKADAŞIZ’

Acun Ilıcalı ile çok iyi arkadaş olduklarını söyleyen Alafouzos, “O dürüst ve mütevazi bir adam. O da yardımcı oldu. Ona durumu anlatıyordum ve, ‘Harika bir insan, kazanan ve lider olan bir arkadaşım var. Onu tavsiye ediyorum’ dedi. 25 Aralık’ta Acun’un Türkiye’deki ofisine gittim ve Sayın Fatih Terim’i gördüm. Karakter olarak ve yaydığı enerjiyle onu gerçekten sevdim. Arabuluculuk ve Acun sayesinde kabul etti” ifadelerini kullandı.

‘TERİM ŞAMPİYON OLAMAZSAM GİDECEĞİM DEDİ’

Terim için “Sousa’dan daha mı pahalıydı?” sorusuna cevap veren Alafouzos, “Evet, ‘6 aylığına geleceğim ve şampiyon olamazsam gideceğim’ dedi. Ben de, ‘Hayır, başlangıçta bir buçuk yıllığına gelmelisin, sonrasını göreceğiz. Umarım her şey yolunda gider ve daha uzun kalırsın’ dedim. Burada şunu da eklemek istiyorum. Acun, Bakasetas’ın transferinde de bize çok yardımcı oldu. Türkiye’de güçlü biri, herkesi tanıyor” diye konuştu.

Şubat ayında iç sahada arka arkaya Lamia ve Kifisias karşısında alınan beraberliklerin ardından Fatih Terim’le konuşup konuşmadığı sorulan Alafouzos, “Ona sadece tam desteğimize sahip olduğunu ve elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söyledim. O da bunu biliyor” yanıtını verdi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu