Haber

Rus kadın, kaçak bir klinik tarafından gerçekleştirilen kalça büyütme operasyonu sırasında öldü

Niteliksiz bir güzellik uzmanı tarafından gerçekleştirilen kalça büyütme prosedürü sırasında bir bayan öldü. 22 yaşındaki Mika Shabasova, ameliyatı yapacak olan “arkadaşının” uyguladığı lokal anesteziden “10 dakika sonra” hayatını kaybetti.

Olay yerine ambulans çağrıldı ancak Rus kadın sağlık çalışanı olay yerine vardığında çoktan ölmüştü. Rusya Soruşturma Komitesi, “22 yaşındaki Mahaçkale sakini, estetik prosedürler uygulayan arkadaşını ziyaret ederken anestezi uygulanarak olay yerinde öldü.”

Olayla ilgili olarak Uma M adlı güzellik uzmanı, ölümü araştıran polis tarafından yatılı gözaltına alındı. Mika Shabasova’nın ölümü, güzellik uzmanının izinsiz dudak, yanak ve kalça büyütme yaptığı bir “evde ameliyat” prosedürü sırasında meydana geldi.

Uma M iki haftalık bir kurs alarak bu ameliyatları yapmaya yeni başlamıştı. Shabasova’nın arkadaşları onu bu tür işlemler yapmaması konusunda uyarmıştı ama o güvenle yanına gitti. Ne yazık ki bu tehlikeli ve ruhsatsız uygulama genç bayanın hayatına mal oldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu