Haber

TGC Hatay’da Depremden Etkilenen Gazetecilere Ekipman Desteği Sağladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli Hatay’da görev yapan gazetecilere kamera, cep telefonu ve bilgisayar yardımı yaptı.

TGC Başkan Yardımcısı Vahap Munyar, Genel Sayman İhsan Yılmaz, Genel Sekreter Sibel Güneş, Genel Sekreter Yardımcısı Nuray Özger Karagöz, Antakya’da bir işletmede gazetecilerle bir araya geldi.

Güneş, TGC olarak sarsıntılı bölgede sıkıntılı koşullarda çalışan meslektaşlarımızın yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Depremde 33 meslektaşının hayatını kaybettiğini belirten Güneş, “Maalesef yüzlerce meslektaşımızın teçhizatı ve arşivi enkaz altında kaldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak ekipman desteği sağlama kararı aldık.” söz konusu.

Destek firmalarının ekipman tedariğinde kendilerine büyük katkı sağladığını belirten Güneş, şunları kaydetti:

“100 meslektaşımıza cep telefonu, bilgisayar ve kamera desteği sağladık. Daha önce Malatya ve Adıyaman’daki meslektaşlarımızla paylaştık. Bugün Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş’taki meslektaşlarımıza cep telefonu, kamera ve bilgisayar ulaştıracağız. bu zor günlerde mesleklerine katkı sunacağımızı umuyorum.”

Toplantı sonunda gazetecilere cep telefonu, fotoğraf makinesi ve bilgisayar teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu