Yaşam

Yalnızca keskin bir görsel hafızaya sahip olan kişiler sadece 9 saniye içerisinde resimdeki 0 rakamının nerede olduğunu bulabilir

0 rakamının nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu görsel, gözlem yeteneklerinizi test eden bir zeka testi oyunudur. Zeka testleri, eğlenceli ve keyifli zaman geçirmenize yararken aynı zamanda zihinsel gelişimi de destekleyen araçlardır. Zeka testleri pek çok farklı biçimde tasarlanarak karşınıza çıkabilir ve yeteneklerinizi test edebilir.

Zeka testleri bazen bir optik illüzyon testi, bazen bir matematik problemi, bazen de mantık problemi olarak karşımıza çıkabilir. Türü her ne olursa olsun zeka testleri, okuyucunun kısıtlı zaman içerisinde mümkün olan en hızlı ve dikkatli şekilde odağını toplayarak cevabı bulmasını ister.

0 rakamının nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu zeka testide sizi eğlendirirken, keskin bir görsel hafızaya sahip olup olmadığınızı test edecek bir içeriktir. Birkaç saniye de olsa eğlenceli vakit geçirerek kendinizi test etmek istiyorsanız sizi böyle alalım.

0 RAKAMININ NEREDE OLDUĞUNU BULUN

Yukarıdaki görsel, optik illüzyon uzmanları tarafından hazırlanmış ve keskin bir görsel hafızaya sahip olup olmadığınızı test etmek için hazırlanmış bir zeka testidir. Görselde gelişigüzel yerleştirilen rakamların arasına bir tanede “0” rakamı gizlenmiştir.

Sizden bu resimde gizlenmiş olan 0 rakamının nerede olduğunu bulmanızı ve bunu tam olarak 9 saniye içerisinde yapmanızı istiyoruz. Öyleyse süreniz başladı. Tüm dikkatlinizi toplayın ve 0 rakamının nerede olduğunu bulmak için görseli taramaya başlayın.Beyin jimnastiği yapmanıza yardımcı olacak, çeşitli rakamlarla dolu olan görselde gizli olan 0 rakamının nerede olduğunu bulabildiniz mi? Bu tarz zeka oyunlarında amaç mümkün olan en erken sürede cevabı bularak konsantrasyon ve dikkatinizin ne denli yüksek olduğunu göstermektir.

Süre bitti. 0 rakamının nerede olduğunu bulabildiniz mi? Yoksa halen daha arıyor musunuz? O halde sayfayı kaydırmayı durdurun. Şimdi sizlerle bu zeka testi görselinin cevabını paylaşacağız ve gözünüzden kaçan 0 rakamının nerede olduğunu artık bileceksiniz.

İşte diğer rakamların arasına saklanmış ve bulması çok zor olan 0 rakamının yeri;Evet, gözünüzden kaçan hatta belki de burada “0 rakamı falan yok!” demenize sebep olan görseldeki 0 rakamının olduğu yer yukarıda işaretlendiği gibiydi. Peki, siz sadece 9 saniye içerisinde 0 rakamının nerede olduğunu bulabildiniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu