Haber

AK Parti’den ‘Erkek Dansözlü Kutlama’ İddialarına Yalanlama

AK Parti Ordu Vilayet Başkanlığı bayan kollarının, erkek dansöz ile kutlama yaptığı sav edilmişti. Vilayet başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada tezlerin gerçek olmadığı belirtildi.

Erkek dansöz oynatıldığı tez edilmişti

AK Parti Ordu Vilayet Başkanlığı, partinin Bayan Kolları tarafından Fatsa’da ‘erkek dansözlü eğlence‘ düzenlendiği iddialarını yalanladı.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, ‘Bir internet sitesinde 15 Kasım 2022 tarihinde saat 20.26’da yayınlanmış olan ‘AKP Bayan Kollarının cümbüşünde erkek dansöz oynatıldı’ başlıklı haber gerçek dışıdır ve iftiradır. Söz konusu yazı, gerçek dışı iddialar öne sürerek kamuoyunu yanıltmakta ve maddi gerçeklik ile hiçbir surette bağdaşmamaktadır.‘ sözlerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

AK Parti Bayan Kolları tarafından hiçbir halde bu türlü bir tertip düzenlenmemiştir. Bu tertibin Fatsa ilçesinde özel bir firma tarafından düzenlendiği bilgisine ulaşılmıştır. Partimizin Bayan Kollarının düzenlenen bu tertiple rastgele bir ilgisi yoktur. Gerçek dışı ve iftira niteliğindeki bu temelsiz haberin, AK Parti Bayan Kollarını gaye alarak makus niyetle yapıldığı açıkça ortadadır. İlgili haber hakkında ayrıyeten yasal yollara başvuracağımızı bildiririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu