Ekonomi

Kocaeli’de aromatik bitki kurslarına ilgi arttı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), son vakitlerde kendisine olan ilgi her geçen gün artan ve bu sayede yeni bir istihdam alanı haline gelen tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliğine ehemmiyet veriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın öncülüğünde başlatılan desteklemeyle katma kıymeti yüksek tıbbi ve aromatik bitki üreticiliğini teşvik hedefiyle ekilen tıbbi nane, biberiye ve oğul otunun daha da yaygınlaştırılması için KO-MEK’te eğitimler devam ediyor.

KO-MEK geride bıraktığımız devirlerde de açılan kurslar sayesinde şimdiye kadar 330 kursiyere tıbbi ve aromatik bitkilerin ekimi, yetiştirilmesi ve hasadı konusunda eğitim verdi.

Bilindiği üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ziraî kalkınmaya dayanak sağlamak gayesiyle geliştirilen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Projesi(TABİP) sayesinde milyonlarca fide toprakla buluştu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın tarafından gerçekleştirilen uygulanabilir projeler sayesinde artık köylüler daha şuurlu ve emeğinin karşılığını almanın memnunluğunu yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu