Ekonomi

Özel: CHP’de hançer yok, hançerleyecek kimse yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan adayı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun “Sırtımdan bıçaklandım” sözlerine, “CHP’de hançer yok, bıçaklayacak kimse yok” diyerek yanıt verdi. “

Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle: “CHP kongreleri ülke siyasetine de yön verdi. Biz sadece yönetim ekibini belirlemek ve genel lideri seçmek için burada değiliz. Türk siyasetini yeniden şekillendirmek için buradayız. Bugün bize ve kendinize yeni bir görev vereceksiniz. Bu, CHP’yi yeniden iktidara getirme görevidir. Faturayı ne Kemal Bey ne de Özgür Özel ödüyor. Kredi borcunu ödeyemeyen ve borcunu ödeyemeyen vatandaşlar bunu yoksullaşarak ve işsiz kalarak ödüyor. Konut almaya gücünüz yetmiyorsa, bunun bedelini üniversite öğrencileri ödüyor. Cezaevindeki siyasetçiler ve gazeteciler bunun bedelini ödüyor. Bunun bedelini canlarıyla ödeyen insanlar var. “Tren kazalarında ölen çocuklarımız, depremlerde güvensiz evlerde yaşayan vatandaşlarımız, cinayete kurban giden kadınlarımız CHP’nin iktidar olamamasının bedelini canlarıyla ödüyor.”

Seçim yenilgisinin ardından özeleştiri yapılmamasını eleştiren Özel, “Biz, seçim mağlubiyetinden sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmaya, özeleştiri yapmamaya, hatta bu ağır yenilginin sorumluluğunu üstlenmemeye karşı çıkanlarız. Bir yolculuktayız, bu yolculuk ‘söz veriyorum’ diyerek alçakgönüllü bıraktıklarımızdan af dileme yolculuğudur. Babasına kavuşamadığımız Vera’nın yolculuğu bu. Adaleti sağlayamadığımız Şenyaşar ailesinin yolculuğu bu. “Bu, kapılarında gözyaşı döktüğümüz, yemin ettiğimiz, hesap soramadığımız 301 Somalı madencinin adalet yolculuğudur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu